Tagi

, , ,

1450898_629540583857446_739945935542332378_n Spektakl poetycki „Miłość” w Teatrze Mazowieckim to bardzo wyjątkowe i intymne wydarzenie. To historia utkana z poruszających dźwięków i poezji ks. Jana Twardowskiego.

„Miłość” to piękna podróż, a może raczej powrót do samego siebie. Do swojej niewinności, do prawdy, do czystej miłości. Miłości do świata, do ludzi, do siebie. Adam Woronowicz i towarzyszący mu w podróży Janusz Strobel wprowadzają widzów w świat pełen kolorów i subtelnych dźwięków. Odważnie, a jednocześnie szalenie delikatnie. Janusz Kukuła – reżyser spektaklu, zbudował „Miłość” w dużej mierze na widzu, na jego autorefleksji. Między kolejnymi wyprawami zostawił przestrzeń dla wibrujących emocji i myśli.

Na stacji „Miłość” możliwe jest wszystko. Jest nadzieja, jest matka, dzieciństwo, szczery śmiech. Jest Bóg, rwąca rzeka i gorący piach. Nie ma niczego i jednocześnie jest wszystko, bo to „wszystko” jest w nas. Tutaj jest prawda. Są wspomnienia, emocje. Jest magia. Tutaj możesz spotkać się z samym sobą. Z sobą sprzed lat. Zapytać, zrozumieć, pogodzić się.

Adam Woronowicz jest absolutnie niezastąpionym uczestnikiem i przewodnikiem tej wyprawy. Jego kreacja niesie ze sobą to, co najważniejsze – prawdę. Woronowicz dotyka nagich emocji, robi to delikatnie i jednocześnie bardzo świadomie. Towarzyszący mu Janusz Strobel maluje dźwiękami rzeczywistość i wyznacza tempo i klimat podróży. Ten duet oddziałuje na zmysły, uwrażliwia, porusza. Skłania do refleksji. Działa.

Spotkanie z pełną metafor i energii poezją ks. Jana Twardowskiego jest doskonałą okazją do przyjrzenia się własnej drodze. I nie trzeba nic więcej. Na stacji „Miłość” możliwe jest wszystko. Tutaj jest prawda.

1392391434183

 

katarzyna hanna binkiewicz

krytykat

 

 

Spektakl poetycki na podstawie wierszy Ks. Jana Twardowskiego
Scenariusz i reżyseria: Janusz Kukuła
Muzyka: Janusz Strobel
Scenografia: Ľudmila Bubánová
Kostiumy: Maria Duda                       

OBSADA: ADAM WORONOWICZ, JANUSZ STROBEL

Reklamy