1538885_499445540177914_4405643825575829108_n

Doświadczenia. Doświadczanie.

Rozumienie świata.

Poznawanie siebie.

Świadome przeżywanie emocji.

Doświadczanie. Doświadczenia.

Planujemy, marzymy, zakładamy, kalkulujemy. Każdy kiedyś w wyobraźni widział siebie w jakiejś konkretnej przestrzeni, z konkretnymi ludźmi. Każdy kiedyś chciał, żeby jego życie wyglądało w pewien określony sposób. Każdy kiedyś…

Życie idzie swoim torem. Czasami te nasze plany ziszczają się w trybie natychmiastowym. Czasami, by spełnić swoje marzenia musimy poświęcić im dużo energii i pracy. Czasami jednak życie układa się zupełnie inaczej niż byśmy tego chcieli. Dostajemy się na inny kierunek studiów, rozstajemy się z miłością swojego życia, tracimy ukochaną pracę, albo nie dostajemy tej wymarzonej. Wyjeżdżamy, palimy mosty, uczymy się, odnajdujemy.

Często, gdy nasze życie układa się inaczej niż byśmy tego chcieli, zapętlamy się w negatywnych emocjach, frustracji. Krzyczymy, tupiemy nogami, nasze ciało – tak fizyczne, jak i to energetyczne zaciska się, blokuje, kurczy. Nie potrafimy się zgodzić na to, co jest. Zastana rzeczywistość nie jest tą, o której marzyliśmy.

„Dlaczego ja tu jestem!!!????”

„Jej się udało, a ja?!?!?!?!!!”

„Nie chcę tutaj być!!!!”

„Moje życie miało wyglądać inaczej…”

„Wszystko byłoby lepsze od tego!!!”

„Nie, n i e, NIE, NIE CHCĘ!!!”

Wpadamy w system zaprzeczeń, negacji. Nasze „ja” dostaje sygnały, że musi walczyć. Buntujemy się. Spalamy. Niekiedy nawet nie zdajemy sobie sprawy jaki ogrom energii odbieramy sobie zapętlając się w tych negatywnych emocjach. A im mniej w nas siły, tym łatwiej nas ściągnąć jeszcze niżej i niżej… Bezradność nas paraliżuje.

Pokora

Pokora to klucz. Piękna cnota, którą bardzo trudno pokochać, ale wraz z nią przychodzi spokój. Kojące wyciszenie. Kiedy będziemy potrafili pogodzić się z tym, co jest, nasz umysł znów osiągnie równowagę. Nasza rzeczywistość odzyska jasne barwy, a codzienność stanie się łatwiejsza. Wyciszony organizm ma więcej siły, motywacji, więcej energii. Wtedy łatwiej nam działać, trudniej nas złamać. Czasami tak bardzo skupiamy się na tym, czego nie mamy, że nie potrafimy dostrzec tego, co nam podarowane.

Wszystko, co się dzieje jest lekcją. Lekcją, którą odrobimy z pokorą lub odrzucimy. Z lekcjami życia jest dokładnie tak samo jak matematyką i informatyką. Jeśli odrzucisz zajęcia z informatyki, to skąd potem będziesz wiedział jak włączyć komputer?

Wiedza, którą będziemy potrafili odebrać i przyjąć zakiełkuje w nas. Wróci do nas. W innej sytuacji, wcześniej lub później. Jeśli odrobiłeś swoją lekcję, przejdziesz kolejną próbę bez problemu. Jeśli nie – znowu cofniesz się, skurczysz frustrując i zapętlając w zaprzeczeniach.

Wybór jest Twój.

Pogodzenie się

To niekiedy najtrudniejsze. Pogodzić się z tym, co jest. Z brakiem lub przesytem. Z miejscem, ludźmi, zastaną rzeczywistością. I to nieustanne: dlaczego, Dlaczego, DLACZEGO??

Ten truizm wciąż jest aktualny – wszystko dzieje się „po coś”. Każda lekcja jest ważna. Każde doświadczenie nas uczy, zmienia, pozwala zrozumieć.

Doświadczenie i doświadczanie.

Kiedyś bardzo ważny dla mnie człowiek – mój tata – powiedział mi:

„Jeśli pogodzisz się z tym, co jest, jeśli przepracujesz to i uwolnisz się od ciężaru negatywnych emocji – przyjdzie wolność. Przyjdzie spokój i wtedy rzeczywistość sama zacznie się przekształcać. Pozwól jej. „

J.B

1392391434183

katarzyna hanna binkiewicz

krytykat

Advertisements