Tagi

, , , ,

w-drodze-do-wyzdrowienia-o134511Informacja o poważnej chorobie – czy to naszej czy kogoś bliskiego, zawsze jest trudną sytuacją. Często towarzyszy jej lęk, przerażenie, poczucie winy czy bezsilność. Pozwalamy wedrzeć się chorobie do naszego życia i oddajemy jej stery. Nieświadomie tracimy panowanie nad całą naszą rzeczywistością.

Poddajemy się. Choroba zaczyna kierować naszym życiem, wyznacza rytm dnia, nakłada zakazy i nakazy. Destrukcyjne myśli uniemożliwiają jakikolwiek krok. Stagnacja i zrezygnowanie. To oczywiście czarny scenariusz, ale niestety często jest tak, że w obliczu choroby poddajemy się, zamiast walczyć i wzmacniać siebie i swoją motywację. Autorka książki W drodze do wyzdrowienia pokazuje jak radzić sobie w obliczu ciężkiej choroby, jak zmieniać swoje myślenie, jak nie poddawać się destrukcyjnym myślom. Pokazuje jak działać.

Autorka podkreśla ogromny wpływ chorego na proces zdrowienia. Przypomina jak wiele zależy od naszych myśli i podejścia. Możesz usiąść i płakać. Możesz walczyć. Wybór należy do Ciebie.

Autorka posługuje się mocnymi argumentami. Nie da się ukryć, że skupia się na sile umysłu i jego wpływie na somatykę. Uczy jak się nie poddawać czarnym myślom, jak pozostać asertywnym i racjonalnym. Technik, przykładów, metod radzenia sobie w książce podanych jest bardzo dużo, niestety opisane są one bardzo skąpo. To wprowadza spory chaos informacyjny, aczkolwiek daje czytelnikowi globalny ogląd na różnorodne metody radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Książka zawiera także wiele prostych ćwiczeń, które pomogą dostrzec własne blokady, zwrócą uwagę czytelnika na jego wewnętrzną siłę i samoświadomość. Do książki dołączona jest płyta, tytuł – Trans hipnotyczny może zaciekawiać, może nieco odpychać, a w rzeczywistości to  po prostu głęboka relaksacja połączona z podróżą do wnętrza siebie.

Niemniej jednak W drodze do wyzdrowienia to warta uwagi publikacja, tak dla osób chorujących, jak i dla rodzin, ale także dla specjalistów – lekarzy, pielęgniarek, psychologów. To dobra książka dla każdego, kto stoi przed jakimś kryzysem i nie potrafi odnaleźć swojej wewnętrznej siły. Lekka, pełna motywacji, mądra książka, która przypomina jak ogromny mamy wpływ na własne życie i zdrowie.

 

katarzyna hanna binkiewicz
krytykat
Reklamy