Tagi

, , , , , ,

fee2a5d373b2a1-215-306-0-2-326-464Praca wymarzona – to hasło na okładce brzmi jak obietnica. Rodzi się tylko pytanie – jak książka może pomóc w znalezieniu idealnej posady? Znajdzie ją za nas? Patrzę na takie publikacje zawsze z dużym dystansem, tak było też tym razem. Miło się rozczarowałam. Książka Sylwii Konik i Justyny Wydry to bardzo rzeczowy poradnik. Autorki nic nie obiecują i nie naciągają faktów. Nie zbudowały swojej książki na tak modnych dzisiaj afirmacjach czy wizualizacja, ale na konkretnych danych i praktycznych wskazówkach.

Jaki mamy rynek pracy w Polsce – wszyscy wiedzą. Nie jest łatwo. Brak etatów, niskie pensje, darmowe staże, umowy śmieciowe, brak możliwości rozwoju… Czy można teraz znaleźć pracę bez nepotyzmu i łapówek?

Można. Przynajmniej taką nadzieję dają autorki książki. Zajęły się one nie tylko analizą rynku, ale opisały także dokładnie proces rekrutacji. Sylwia Konik i Justyna Wydra przedstawiają specyfikę pracy w korporacji i sektorze państwowym – z zaznaczeniem wad i zalet danego miejsca. Autorki zwracają uwagę także na specyficzne grupy – absolwentów czy młode matki. Odpowiadają na nurtujące pytania, zwracają uwagę na prawa i obowiązki.

Najciekawszą częścią książki jest rozdział zatytułowany Wywiady. Autorki zawarły w nim rozmowy z osobami reprezentującymi specyficzne grupy na rynku pracy – studentami, osobami niepełnosprawnymi czy właścicielami firm.

Praktyczność – to istota tej książki. Praca wymarzona zawiera wiele wskazówek, które mogą pomóc w odnalezieniu się na rynku pracy. Siłą tej publikacji są także porady i przykłady pokazujące jak powinno wyglądać dobre CV czy list motywacyjny. Co więcej, w książce znajdziemy wskazówki, gdzie szukać pracy – w tym także linki do stron, na których zamieszczane są ogłoszenia. Ostatnim ogromnym plusem tej publikacji jest opis procesu rekrutacyjnego, który w dzisiejszych czasach często przypomina wystawę psów połączoną z survivalem i maturą. Dzięki temu czytelnik ma szansę oswoić się i po trosze przygotować – choćby psychicznie, na czekające go zadania.

Praca wymarzona. Jak ją skutecznie znaleźć? autorstwa Sylwii Konik i Justyny Wydry to ciekawy poradnik, który może pomóc zarówno tym, którzy szukają pracy, jak i tym, którzy chcą ją zmienić. W dzisiejszych czasach ta publikacja wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Bez zbędnego owijania w bawełnę – prosto i konkretnie.

katarzyna hanna binkiewicz
krytykat
Reklamy