Tagi

, , , , , , ,

W tym miesiącu cykl szczególny. Nie będzie stricte o tym, co warto zobaczyć, ale przede wszystkim o tym, GDZIE można się wybrać. W ostatnich tygodniach dostałam już kilka zapytań o to, które teatry grają w wakacje i czy w ogóle jest jakaś szansa zobaczenia czegoś w wakacje. Otóż jest! Jak najbardziej. Gdzie warto zajrzeć?

cropped-cropped-cropped-blog_banner.jpg

 

Och-teatr i Teatr Polonia

Nie da się ukryć, że największą ofertę repertuarową mają teatry prowadzone przez Fundację Krystyny Jandy. Och-teatr i Teatr Polonia zapraszają widzów do siebie przez całe wakacje. Grane są znane i lubiane hity – Mayday, Przedstawienie Świąteczne w Szpitalu Św. Andrzeja, Konstelacje czy Shirley Valentine, a także ostatnie premiery – One mąż show z Szymonem Majewskim w roli głównej, Uwaga…Publiczność! – komedia z ważnym przesłaniem, dotykająca aspektów moralności, etyki i życiowych wartości czy Medea, której historię w Polonii opowiadają dzieci.

Co istotne, Och i Polonia poza spektaklami repertuarowymi „pod dachem”, przez całe wakacje grają także spektakle plenerowe! W lipcu na placu Konstytucji, w sierpniu przed Och-teatrem. Spektakle dla dużych i małych, z a  d a r m o.

Repertuar dostępny tutaj. 

Teatr Kamienica

Kamienica zagra w lipcu kilka spektakli. Jeśli chcecie się wybrać – macie czas do 20.07. W repertuarze między innymi genialna farsa ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia i bezbłędny monodram Emiliana Kamińskiego W obronie jaskiniowca, a także spektakle dla dzieci połączone z warsztatami.

Repertuar dostępny tutaj. 

Teatr Capitol

Jeśli macie ochotę na lekki, miły i przyjemny wieczór, pełen radości i śmiechu – możecie wybrać się w lipcu do Teatru Capitol. Przedpremierowo Di, Viv i Rose z Joanną Brodzik, Darią Widawską i Małgorzatą Lipmann, a także uwielbiane przez widzów hity – Klub mężusiów czy Następnego dnia rano z nowymi twarzami w obsadzie.

Repertuar dostępny tutaj.

Teatr Dramatyczny

W lipcu w Dramatycznym trwa letni przegląd. Widzowie mają okazję zobaczyć ważne spektakle Teatru Dramatycznego – między innymi Naszą klasę czy Absolwenta, a także premierowego Króla Edypa i Noc Żywych Żydów.

Repertuar dostępny tutaj. 

Teatr WARSawy

W lipcu możecie zajrzeć także na klimatyczny Rynek Nowego Miasta do Teatru WARSawy. To miejsce ma swoją magię. Możecie odwiedzić urokliwą i przerażającą jednocześnie knajpę Pacyfik w Zaklętych Rewirach, albo posłuchać szczerej i przejmującej opowieści Pacjenta.

Repertuar dostępny tutaj. 

Warszawa nie zawodzi. Idźcie do teatru! Także w wakacje.

Reklamy