Teatry mogą pracować w wakacje – to już wiemy.  W Warszawie mamy naprawdę duży wybór i ciekawy repertuar – pracuje Teatr Capitol, Teatr Dramatyczny czy Teatr Polonia.  Właśnie ten ostatni ze swoim młodszym bratem Och – Teatrem udowadniają, że w wakacje może dziać się wiele i może dziać się także za darmo!

Genialna inicjatywa wakacyjnych scen przy placu Konstytucji i przed Och – Teatrem przy ul. Grójeckiej to gratka dla wszystkich, którzy w wakacje nie chcą wcale odpoczywać od kultury i intrygujących emocji.  Sezon ogórkowy? Teatry Fundacji Krystyny Jandy absolutnie nie mają tego zwrotu w słowniku!

źródło: Teatr Polonia

źródło: Teatr Polonia

Scena na placu Konstytucji proponuje nam znany już z wcześniejszych lat Lament na placu Konstytucji.  Spotkanie trzech kobiet – babci, matki i córki. Ich przejmujące monologi to nie tylko moralizatorskie opowieści o życiu, ale także konfrontacja trzech energii, które będąc na zupełnie różnych etapach życia, razem tworzą ujmującą całość. To kobiety, które żyją tuż obok. Takie jak ja czy Ty.

Kolejnym ciekawym widowiskiem jest premierowy Czerwony Kapturek. Bajka, którą znamy wszyscy, a która, jak się okazuje, nadal może wzbudzać niebywałe emocje. Młodzi aktorzy przywołują z zakamarków pamięci najpiękniejsze, kolorowe i radosne lata dzieciństwa, opowiadając przy tym o tak ważnych uczuciach jak miłość, przyjaźń czy złość. To opowieść zdecydowanie nie tylko dla dzieci! Dorośli uczestniczą w spektaklu równie żywo, kibicując i zaśmiewając się.

ROB_0530_800x532

źródło: Teatr Polonia

Tak Lament jak i Czerwony Kapturek choć docelowo grane na scenie przy pl. Konstytucji wpadają także czasami na scenę Och-Grójecka.  A tam także dużo się dzieję! Spektakl Starość jest piękna  w reżyserii Łukasza Kosa, Flamenco namiętnie z genialną Anną Iberszer w roli głównej, kolorowy Kopciuszek czy Związek otwarty w reżyserii matki i córki – Krystyny Jandy i Marii Seweryn.

Oczywiście poza tym Och – Teatr i Teatr Polonia nieustannie pracują i zapraszają zgłodniałych teatralnych wrażeń widzów pod swoje dachy.  Nie trać czasu – już dzisiaj sprawdź repertuar na stronie.  Ja polecam i już dzisiaj lamentuje. A Ty? Nadal uważasz, że lato w mieście nie ma sensu?

Reklamy