Dotychczas, o ironio, okres wakacyjny był dla teatrów martwym czasem. Zazwyczaj po prostu był to okres urlopowy i żadna ze scen nie przyjmowała widzów. O zgrozo!

Na szczęście, czasy się zmieniają( inną kwestią jest czy na gorsze czy lepsze) i coraz więcej placówek kulturalnych uświadamia sobie, że to właśnie wakacje! są czasem, gdy ludzie chcą i mogą w życiu społeczno-kulturalno-towarzyskim uczestniczyć.

1011830_3165347590318_2059101387_n

Teatrów czynnych w Warszawie może nie jest dużo, ale każdego roku jakaś nowa scena decyduje się nie opuszczać swoich widzów także w wakacje. W Warszawie w lipcu i sierpniu możemy odwiedzić:

Teatr Polonia & Och Teatr

c404a4d35f54f6c13e3e7d9ba4acff22

Moje dwa domy i największe miłości. Ratują głodnych sztuki całe wakacje! Ponadto czynne są sceny przy Ochu i na placu Konstytucji, gdzie całkowicie za darmo można obejrzeć między innymi Lament czy premierowo Czerwonego Kapturka. Większość spektakli teatrów Krystyny Jandy było już przeze mnie recenzowane, więc odsyłam do zakładki Moje publikacje, gdyby ktoś chciał poczytać coś więcej. Niemniej polecam z pewnością „Danutę W.”, „Mayday”, „Białą bluzkę” (o której był mój pierwszy tekst) i Shirley Valentine. Teatry KJ  proponują tak repertuar trudny, jak i typowo rozrywkowy. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Teatr Dramatyczny/ Teatr na Woli/ Scena Przodownik

nasza_klasa

Spektakle cały lipiec, w sierpniu natomiast Festiwal Sztuki Mimu. Polecam te sceny bo to przede wszystkim bardzo bogate treściowo i emocjonalnie spektakle. Ambitny repertuar, mocne sztuki. Sama nadrabiam w lipcu zaległości i zawitam pięciokrotnie.

Teatr Kwadrat

SZALONE NOZYCZKI

Scena czynna do końca lipca. Repertuar typowo komediowy, ale na bardzo przyzwoitym poziomie. Polecam szczególnie „Szalone nożyczki” i „Berek czyli upiór w moherze”. Problemem jest jedynie fakt, że zazwyczaj spektakle wykupione są na miesiąc wcześniej, a wejściówki znikają niemal w mgnieniu oka.

Teatr Capitol

nast

Dobra scena, która niestety bardzo straciła w moich oczach. Niemniej jednak czynna przez całe wakacje. Polecam „Klub mężusiów” (tekst tutaj ) i Następnego dnia rano. Miło, przyjemnie. Mimo wszystko.

Warszawa naprawdę daje rade, ale nie oszukujmy się…. Teatry KJ ratują wszystko. 😉

Reklamy